Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Вівторок, 20.03.2018, 13:38
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [5]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [19]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 10 клас (академічний)

10 (академ). Використання стилів. Автоматичне створення змісту документа.

Використання стилів. Автоматичне створення змісту документа.

Презентація пояснення матеріалу

Всі об’єкти в текстовому процесорі MS Word мають певне форматування і розміщення в рядку. Ці параметри об’єднуються в узагальнююче поняття – стиль.

Стиль – це набір значень властивостей об’єкта певного типу, що має ім’я.

Вибір існуючих стилів виконується з однойменного списку, що відкривається, розміщеного в панелі форматування.

Приклади властивостей деяких стилів наведено в таб. 1.9 на стор. 51.

У випадках, коли не вистачає існуючих стилів форматування або є необхідність зміни параметрів певного стилю можна виконати його редагування або створення нового. Для цього виконати команду Формат -> Стилі форматування; через ПКМ  Þ виконати зміни або через кнопку «створити стиль» виконати зміну параметрів існуючого стилю або створення нового.

Готуючи офіційні документи різних видів (накази, довідки заяви, реферати дипломні та курсові роботи, наукові роботи) слід дотримуватись певних єдиних вимог до їхнього оформлення., які встановлюються нормативними актами –  державними стандартами. На сьогодні в Україні застосовуються кілька стандартів оформлення документів (на стор. 54-55 можна познайомитись з основними вимогами деяких стандартів).

Зміст документу – це перелік назв структурних частин документа, впорядкований відповідно до його ієрархічної схеми, із зазначенням відповідних номерів сторінок. Він використовується для електронного перегляду тем документу та друку на папері. Необхідною умовою створення змісту є наявність в тексті слів із стилем форматування «Заголовок …». Кожен заголовок має певний ієрархічний рівень (від 1 до 9). Зміст може бути однорівневим та багаторівневим. В однорівневому змісті всі заголовки мають рівень 1, в багаторівневому від 1 до 9.

Для створення змісту необхідно:

  • переглянути текст документу і змінити в ньому стиль форматування потрібних слів на «Заголовок …» певного рівня.
  • вказати курсором місце вставки змісту (як правило – на початку тексту) Вставка -> Ссылка -> Оглавление и указатели -> закладка Оглавление
  • через діалогове вікно встановити параметри змісту

Редагування змісту:

  • внести необхідні зміни у відповідні теми в тексті документу;
  • через ПКМ виконати оновлення полів

Поряд зі створенням документа «с чистого листка» в Word є можливість створення документів за шаблоном.  Шаблон – це відформатований певним чином документ-заготовка, який зберігається в окремому файлі та використовується як основа для створення нових документів певного типу. Основна відмінність між документами і шаблонами полягає в їхньому призначенні: шаблон – це заготовка документа з готовими елементами тексту та оформлення, яка призначена для подальшого заповнення даними, а документ – це вже підготовлений текст, можливо на основі якогось шаблону.

У Word всі шаблони поділені на три групи: інстальовані, Microsoft Office Online  та шаблони користувача

Новий документ завжди створюється із шаблона Звичайний  (зберігається у файлі Normal.dotm). На його основі можна створювати нові користувацькі шаблони.

 

Для створення документу на основі шаблону необхідно:

  • Файл -> Создать -> в розділі Шаблони вибрати необхідну групу, а в ній знайти потрібний шаблон;
  • внести інформацію в шаблон

 

В процесі роботи над документом у програмі Word часто доводиться виконувати завдання, що складаються з певної послідовності дій. Для спрощення дій використовуються макроси. Макрос – це послідовність команд, згрупованих в одну макрокоманду, для автоматичного виконання певного завдання. Макрос створюється один раз, зберігається в документі чи шаблоні, використовується багаторазово.

Макрос можна створити одним із способів:

  • мовою Visual Basic for Applications написати його текст через Сервіс -> Макрос -> Редактор Visual Basic (необхідне знання мови програмування Visual Basic)
  • Сервіс -> Макрос -> Начать запись (виконати послідовність дій, які автоматично записуватимуться); запис закінчується натисканням кнопки «Остановить запись»

               Викликати макрос можна в будь-який момент натиском відповідної йому комбінації клавіш або назначеної кнопки в меню.

 

Домашнє завдання    § 1.6; 1.7  Пит. 1, 8 на стор. 59 (письмово); Пит. 1, 8 на стор. 69 (письмово); Впр. 1-10. стор. 60; Впр. 1-10. стор. 76.

Підготуватись до виконання п/роботи №3.

 

Категорія: 10 клас (академічний) | Додав: admin (24.09.2014)
Переглядів: 1101
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz