Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 27.05.2018, 07:09
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [5]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [19]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 11 клас (академічний)

11 клас (академ). Покрокове виконання програм. Налагодження програм.
Покрокове виконання програм. Налагодження програм.


Ви вже знаєте, що під час складання проекту можуть виникати синтаксичні й логічні помилки. Синтаксичні помилки знаходить компілятор (компіляцію потрібно проводити до тих пір, поки не зникнуть всі синтаксичні помилки).

Логічні помилки в проекті виявити значно важче, ніж синтаксичні. Адже проект виконується, видає результати, але вони не відповідають умові задачі, для розв’язування якої створювався даний проект.

За етапами розв’язування задач з використанням комп’ютера, одним зі способів виявлення логічної помилки є створення тестових наборів вхідних даних з наперед відомими результатами і виконання створеного проекту для цих наборів даних. Після чого потрібно порівняти одержані результати з очікуваними, знайти  команди в програмному коді, виконання яких є причиною появи логічних помилок.

Процес пошуку логічних помилок у тексті програми з використанням тестових наборів початкових даних називають тестуванням програми.

У пошуку логічних помилок допомагають коментарі, які можна включати до тексту програми.

Коментар – це текст, який ігнорується компілятором і включається до тексту програми з метою полегшення розуміння структури програмного коду.

В програмі коментарі потрібно відділити від основного тексту.
Для цього використовують:
  • nфігурні дужки {…}                                                             { Це команда ….}
  • n дві похилі риски перед коментарем //…                          // Це команда ….
  • nкруглі дужки із зірочками (*…*)                                      (* Це команда …*)

Перевірку великого тексту програми доцільно виконувати логічно-завершеними частинами. Перевірені частини програми закоментовують.

Ще одним способом виявлення в програмі логічних помилок є її покрокове виконання, або трасування. Крок виконання програми це рядок програми. У рядку можуть бути записані одна або кілька команд програми. Для  виконання одного кроку програми, якщо можна підпрограму виконати повністю за один крок, потрібно натиснути клавішу F8. Якщо ж необхідно зайти у підпрограму, потрібно натиснути клавішу F7. В будь-якому місці трасування можна натиснути клавішу F9 для продовження виконання проекту в звичайному режимі. Для запинки виконання трасування – Ctrl+F2. 

Щоб під час покрокового виконання програми слідкувати за зміною значень змінних, потрібно відкрити вікно Watch List і помістити в це вікно імена потрібних для відслідковування змінних. Для того, щоб помістити ім’я змінної до вікна Watch List, потрібно натиснути Ctrl+F5; в перше поле цього вікна потрібно ввести ім’я змінної і вибрати ОК (рис. 2.35). Під час покрокового виконання програми значення цих змінних будуть змінюватись і відображатись в цьому вікні. Уважно слідкуючи за цими змінами і порівнюючи ці значення з очікуваними, можна помітити, в який момент виконання програми значення певної змінної стає неочікуваним. Саме ця команда й може бути причиною логічної помилки.

Домашнє завдання       §2.6 пит. 1-9 стор. 66           Впр. 2, 6 (для 10; 60; 80) стор. 67     

                                            Підготуватись до пр/роботи №7.

Категорія: 11 клас (академічний) | Додав: admin (17.10.2013)
Переглядів: 1847
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz