Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Неділя, 22.04.2018, 20:08
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [5]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [19]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 11 клас (академічний)

11 клас (академ). Задачі опрацювання одновимірних масивів.
Задачі опрацювання одновимірних масивів.

Розглянемо кілька задач на опрацювання значень елементів одновимірного масиву. У всіх задачах, розглянутих нижче, будемо вводити значення елементів масиву з багаторядкового поля, а виводити результат у багаторядкове поле, якщо результатом є значення елементів одновимірного масиву, або в напис.

Задача 2. Визначити, скільки разів зустрічається дане дійсне число серед значень елементів даного масиву з 10 дійсних чисел.

(Для розв’язання цієї задачі потрібно переглянути послідовно значення всіх елементів масиву, порівняти кожне з них з даним числом, і якщо деяке з них дорівнює цьому числу, то збільшити лічильник таких елементів масиву на 1)

Фрагмент програми наведено в презентації:

Задача 3. Визначити, чи зустрічається дане дійсне число серед значень елементів даного масиву з 10 дійсних чисел.

(Для реалізації раціонального методу розв’язування цієї задачі використаємо змінну логічного типу f і присвоїмо їй початкове значення false (дане число в масиві поки ще не зустрілося). Порівнюватимемо послідовно значення елементів масиву з даним числом і якщо один з них дорівнює даному числу, то змінимо значення змінної f на true і перервемо виконання циклу командою break. Виведення результату реалізуємо залежно від значення змінної f)

Фрагмент програми наведено в презентації

Задача 4. У даному масиві з 10 дійсних чисел визначити найбільше значення. 

(Спочатку вважатимемо, що значення першого елемента масиву і є найбільшим серед усіх значень елементів цього масиву. Потім послідовно переглядатимемо всі інші елементи масиву і якщо зустрінеться значення, яке більше того, яке ми на даний момент вважаємо найбільшим, то зробимо це значення найбільшим)

 Фрагмент програми  наведено в презентації:

Задача 5. У даному масиві з 10 різних дійсних чисел визначити найбільше значення і найменше значення і обміняти їх місцями.

(Оскільки потрібно обміняти місцями найбільше і найменше значення серед значень елементів масиву, то потрібно визначити не тільки самі ці значення, а ще й порядковий номер елемента масиву, значення якого найбільше, і порядковий номер елемента масиву, значення якого найменше. Спочатку вважатимемо, що значення першого елемента масиву і найбільше, і найменше, а номер найбільшого і найменшого елемента масиву 1. Після чого послідовно переглядатимемо всі інші елементи масиву. Якщо значення чергового елемента масиву більше того значення, яке ми на той момент вважаємо найбільшим, то замінюємо найбільше значення серед уже переглянутих елементів масиву і номер найбільшого елемента. Якщо ні, то може це значення менше ніж те, яке ми поки що вважаємо найменшим. І якщо це так, то замінюємо найменше значення серед уже переглянутих елементів масиву і номер найменшого елемента)

 Фрагмент програми наведено в презентації:

Задача 6. Визначити елементи даного масиву з 10 дійсних чисел, значення яких більше даного дійсного числа.

(Потрібно переглянути послідовно значення всіх елементів масиву і з’ясувати, які з них більші, ніж задане число. Виникає питання, де зберігати значення цих елементів масиву. Адже залежно від значень елементів масиву і від даного числа, кількість таких елементів може бути різна: від 0 до 10. Було б доцільно заносити значення шуканих елементів до іншого масиву, але нам заздалегідь невідома кількість його елементів)

У мові програмування Delphi є можливість використовувати масиви, кількість елементів яких заздалегідь невідома і яка може змінюватися в ході виконання проекту.

Масиви, кількість елементів яких заздалегідь невідома і може змінюватися в ході виконання проекту називаються динамічними.

Нумерація елементів динамічного масиву завжди розпочинається з 0.

Масиви, кількість елементів яких відома заздалегідь і не змінюється в ході виконання проекту, називаються статичними.

Динамічний масив b, елементами якого будуть дійсні числа, описується так: var b: array of Real;.

 Фрагмент програми наведено в презентації:

Домашнє завдання

§2.11 пит. 1-13 стор. 112

Впр. 4, 5 стор. 113 (проекти відправити вчителю)

Категорія: 11 клас (академічний) | Додав: admin (30.09.2013)
Переглядів: 1642
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz