Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Середа, 23.08.2017, 02:41
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [24]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [25]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 6 клас

6 клас. Поняття файлової системи.

Поняття файлової системи

В 5-му класі ми вже вивчали файли та папки, вчились їх відкривати. Роботу користувача з цими об’єктами забезпечує файлова система. Файлова система — це частина операційної системи, що забез­печує управління файлами і папками на носіях даних.  Кожний файл має ім'я, що складається із двох частин: назви і розширення. Розширення є необов'язковою частиною імені. Назва і розширення імені файла відокремлюються крапкою.

Ім’я файлу — це набір символів, що може містити літери укра­їнського, англійського та інших алфавітів, цифри йінші сим­воли, за винятком / \ :*?"<> |. Ім'я файлу однозначно визначає файл. Воно добирається до­вільно, але бажано обирати його так, щоб воно відображало вміст файлу. Крім того, при формуванні імені файлу необхідно вра­ховувати певні правила, які залежать від операційної системи. Файли з однаковими іменами вважаються однаковими і при їх використанні накладаються. Якщо ж в ім’я двох файлів відрізняється хоча б на один символ – такі файли є різними. Кожен файл (папка та диск) мають властивості (остання позиція в контекстному меню). Якщо файл не містить жодної інформації, то такий файл називають пустим.

Для зручності роботи з великою кількістю файли зазвичай створюють папки і за певною ознакою розкладають до них файли. Папки також іменують. Правила іменування папок ті ж самі, що і для файлів. Але папка може не мати розширення. Якщо деяка папка  розміщена всередині іншої папки, то така папка називається вкладеною папкою. В системній папці Комп’ютер розміщено декілька вкладених папок. В папці Мої документи також є вкладені папки, в тому числі папка Школа, в якій присутні і ваші папки, що також є вкладеними.

Так як комп’ютер може зберігати і опрацьовувати дані у вигляді формул чи презентацій, в текстовому, графічному, звуковому чи відео-вигляді, Одним із властивостей файлу є тип збереження інформації в ньому. Тип збереження інформації у файлі визначається його розширенням імені файлу. Розширення визначає користувач при створенні файлу або програма, в якій створюється файл.

Розширення імені файлу найчастіше складається з латинських літер або цифр і містить три або більше символів. Наприклад, графічні дані можуть зберігатися у файлах з розши­реннями bmp, jpg, gif, png тощо; текстові дані — з розширен­нями txt, doc, rtf; звукові дані — з розширеннями трЗ, wav; відеозаписи — з розширеннями avi, wmv тощо.

В операційній системі Windows кожний файл для зручності роботи з ним має свій значок. Файли, що містять дані однаково­го типу, здебільшого мають однакові значки. За значком файлу можна дізнатися, за допомогою якої програми його було створено та якого типу дані він містить (мал. 52).

Розширення імені файла вказує на те, програма це чи доку­мент, і якщо документ, то за допомогою якої програми можна його відкрити для перегляду й опрацювання. Якщо розширення імені файла не відповідає жодній програмі, яку «розпізнає» опе­раційна система, то користувач може обрати цю програму вручну або завантажити (мал. 53).

Щоб мати можливість указати, на якому носії зберігаються по­трібні файли і папки, дискам також надають певні позначення. Імена дисків позначаються великими латинськими літерами з двокрапкою: А:, В:,С:, D:, E:. і т. д. (мал. 54).

Жорсткий диск, на якому, як правило, встановлюють операційну систему, позначають іменем С:. На комп'ютері може бути встановлено кілька жорстких дисків, або один жорсткий диск може бути поділено на кілька частин — розділів, тоді вони позначаються наступними літерами алфавіту— D:, Е: іт. д. Диск, який міститься в дисководі для читання записів з оптичних дисків (компакт-дисків), позначається наступною літерою після імені останнього розділу жорсткого диска. Ім'я тимчасового зовнішнього пристрою введення-
виведення даних (флеш-пам'ять, цифрова камера) з'являється після під'єднання такого пристрою до комп'ютера; позначається наступною літерою за алфавітом.

Для кожного диска завжди створюється коренева папка, у якій зберігаються палки першого рівня і файли. Набір папок на диску нагадує деревоподібну структуру (мал, 55), Коренева папка містить вкладені папки, які також можуть містити вкладені папки.

Щоб знайти потрібний об'єкт на диску, необхідно знати його адресу. У записі адреси об'єкта файлової системи використовують символ «\» як розділовий знак між іменами окремих об'єктів.

Шлях до об’єкта файлової системи — це скінченний упоряд­кований набір імен, що починаєть­ся з імені пристрою і включає всі імена вкладених палок розділених символом «\».

Повне ім’я об’єкта файлової системи — набір символів, що складається зі шляху до об'єкта та імені самого об'єкта.

 

Домашнє завдання (1 хв)

           §2.2  впр. 2, 5 на стор. 59 (письмово).

 

Категорія: 6 клас | Додав: admin (22.09.2014)
Переглядів: 1478
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz