Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Понеділок, 24.07.2017, 08:30
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [24]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [25]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 6 клас

6 клас. Поняття операційної системи, її призначення.

Поняття операційної системи, її призначення.

Презентація пояснення матеріалу

 

Під час вивчення попередньої теми ви дізналися, що комп’ютерна програма — це алгоритм, призначений для виконання комп’ютером. Кожну комп’ютерну програму можна подати як алгоритм. Також з курсу інформатики 5 і 6 класу ви вже знаєте, що комп’ютерні програми бувають різні. Одні програми призначені для роботи з рисунками, текстами, презентаціями тощо. Інші програми мають особливе значення для роботи комп’ютера.

    Комп'ютер не може працювати без програм, без них він буде лише набором електронних пристроїв. Для управління роботою всіх пристроїв комп'ютера використовуються спеціальні програ­ми, серед яких особливе місце займає операційна система (ско­рочено записують ОС).

Операційна система — це набір програм, який забезпечує управління роботою комп'ютера.

Операційна система забезпечує:

  • управління роботою інших програм і всіх складових комп'ютера;
  • координування роботи окремих складових комп'ютера;
  • зв'язок користувача з комп'ютером.

       Операційні системи на комп'ютери встанов­люють виробники або фірми, що займаються комплектацією комп'ютерів. Користувач може самостійно встановити операційну систему на своєму комп'ютері. Потрібно пам’ятати, що будь-яка програма, утому числі й опе­раційна система, має свого автора-розробника, а отже, її використання охороняється Законом про авторське право.

Авторське право — це право авторів розповсюджувати створе­ні ними матеріали, підписувати їх своїм іменем, отримувати за них винагороду тощо. Деякі сучасні операційні системи вільно розповсюджуються і використовуються. Для використання інших операційних систем слід придбати відповідний пакет програм, що матиме ліцензію на використання, і встановити їх на своєму комп'ютері (мал. 41).

       Однією з функцій операційної системи є забезпечення управ­ління комп'ютером і зручного його використання користувачем. Для цього будь-яка операційна система має систему вказівок і правил роботи. У різних операційних системах передбачено різні способи вве­дення вказівок і перегляду результатів їх виконання, тобто різ­ний інтерфейс операційної системи.

Інтерфейс користувача операційної системи — набір правил і засобів, які забезпечують обмін повідомленнями між користу­вачем і комп'ютером.

       У перших операційних системах передбачалась можливість уведення користувачем із клавіатури вказівок для управління комп'ютером. Для цього використовувався командний рядок, що відображався на екрані (мал. 42). Такий інтерфейс називають командним або текстовим.

       У сучасних операційних системах передбачено зручніший для користувача графічний інтерфейс. При його використанні вказівки непотрібно вводити з клавіатури. Достатньо обрати мишею відповідний графічний об'єкт, що відображається на екрані монітора: значок, вказівку меню чи елемент списку, кнопку чи вікно. Іноді  передбачено додаткову можливість введення потрібних вказівок голосом.

       З 5-го класу нам вже відома будова Робочого столу комп’ютера. Пригадаємо, більшу частину екрану займає Робочий стіл із розміщеними на ньому значками програм чи інших  об’єктів (файлів, папок, тощо). Їх кількість і розміщення може бути різним. Особливим об’єктом ОС Windows є ярлик. Ярлик – це посилання на файл чи папку, що дає змогу швидко запустити програму на виконання, відкрити потрібний електронний документ, що зберігається на певному носієві. 

Ярлик – це посилання на певний об’єкт ОС, що міститься  на одному з носіїв даних. Для кожного об’єкта можна створити будь-яку кількість ярликів. Слід пам’ятати, що після зміни розміщення об’єкта, ярлик до нього втрачає свою дієздатність. Список всіх властивостей кожного об’єкта  міститься в його контекстному меню.

               В нижній частині екрану розміщено Панель завдань, в якій розміщуються кнопка Пуск, індикатор мови введення, годинник та інші кнопки. Користувач може змінювати зовнішній вигляд Робочого стола.

 

Домашнє завдання 

§2.1. впр. 3, 6 на стор. 51-52 (письмово).

 

Категорія: 6 клас | Додав: admin (23.09.2014)
Переглядів: 1598
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz