Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
П`ятниця, 18.08.2017, 18:11
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [24]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [25]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 9 клас

9 клас. Форматування тексту. Підготовка документу до друку.
Форматування тексту.
Підготовка документу до друку.


Матеріали для практичної роботи

Форматування тексту – це процес зміни його зовнішнього виду.

У процесорі Word існує відповідна панель, інструментами якої можна змінити шрифт, його розмір, виділення, розміщення абзацу на сторінці, міжрядковий інтервал, відступ від лівого краю, колір тла та символів. Ці та інші дії форматування також можна виконувати вказівками Формат -> Шрифт; Формат -> Абзац; Файл -> Параметри сторінки (демонстрація дій)

Для зміни полів аркуша, відступів тексту від лівого та правого його країв можна використовувати лінійку масштабування та відповідні маркери на ній.

Перед друком документу рекомендується виконати попередній перегляд (вказівкою  Файл -> Попередній перегляд або відповідною кнопкою на панелі інструментів).

Дуже часто виникає необхідність застосування до кількох об’єктів тексту однакових параметрів форматування. Для прискорення виконання цієї дії можна скористатись можливістю копіювання вказаного формату (відповідною кнопкою на панелі інструментів) та застосування його до виділеного фрагменту тексту.

Щоб надрукувати текстовий документ (або деякий його фрагмент) використовується відповідна кнопка на панелі інструментів (для друкування всього тексту в одному екземплярі на основному принтері) або вказівкою  Файл -> Друк (для друкування фрагменту тексту, деяких його сторінок, кількох копій, на допоміжному принтері тощо).

До будь-якої частини тексту можна добавити графічне зображення. Добавлення виконується через Вставка -> Рисунок ->або відповідними кнопками на панелі Малювання:

         картинка із колекції Microsoft;

         з файлу (фото або створеного в графічному редакторі);

         об’єкт WordArt;

         об’єкт SmartArt;

         математична формула;

         графічне зображення засобами редактора;

Після добавлення графічного зображення його можна відформатувати, тобто:

         змінити розміри, положення (поворот), порядку розміщення, розташування на сторінці;

         скорегувати яскравість, колірну схему;

         підрізати зображення;

Вказані дії виконуються через команду Формат рисунка з контекстного меню. Деякі дії можна виконувати відповідними кнопками з Панелі налаштування зображення.

При створення зображення засобами текстового редактора використовуються стандартні примітиви векторної графіки: лінії, прямокутники, овали, дуги, автофігури.  Є можливість перетворення плоскої замкненої фігури на об’ємну чи накласти на неї тінь. При створенні таких зображень важливим параметром є крок сітки та прив’язка до сітки чи інших об’єктів. Щоб елементи створеного зображення сприймались і опрацьовувались як одне ціле, бажано їх згрупувати (відповідною командою в контекстному меню).

 

Д/з:             §29. Пит. 1-7 стор. 327

§30. Пит. 1-8 стор. 336

§Підгодуватись до лабораторної роботи №7 (стор. 338)


               

Категорія: 9 клас | Додав: admin (10.09.2013)
Переглядів: 941
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz