Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Середа, 23.08.2017, 02:37
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [24]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [25]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 9 клас

9 клас. Інформаційна система. Апаратна складова. Процесор.

Інформаційна система. Апаратна складова.  Процесор.

Презентація пояснення матеріалу


Сукупність пристроїв і програм, призначених для зберігання, подання,  опрацювання й передавання даних різного типу, називається інформаційною системою.

     Склад інформаційної системи (Мал. 3.1 стор. 27)

Класифікація за ступенем автоматизації

 1. Ручні ІС
 2. Автоматизовані ІС
 3. Автоматичні ІС

Класифікація за галузями використання

 1. ІС організаційного управління
 2. ІС управління технічними процесами
 3. Автоматизовані системи наукових досліджень
 4. ІС автоматизованого проектування
 5. Автоматизовані навчальні системи
 6. Інтегровані ІС

Термін "комп’ютер” виник в середині 70-х років XX ст. і означає "обчислювач”. Раніше його називали електронно-обчислювальною машиною (ЕОМ). Комп’ютер є автоматизованою інформаційною системою. Комп'ютер - це електронний пристрій, що виконує операції введення інформації, зберігання та оброблення її за певною програмою, виведення одержаних результатів у формі, придатній для сприйняття людиною. За кожну з названих операцій відповідають спеціальні блоки комп'ютера: пристрій введення; центральний процесор; запам’ятовуючий пристрій; пристрій виведення.

Склад апаратної частини інформаційної системи (Мал. 3.3 стор. 30)

Основні принципи функціонування комп’ютера

 • магістрально-модульний принцип
 • принцип відкритої архітектури
 • принцип адресності та двійкового кодування
 • принцип програмного керування

Основна відмінність магістрально-модульного  принципу полягає в тому, що користувач створює різні конфігурації комп’ютера, під’єднуючи до магістралі окремі модулі чи пристрої. (Мал. 3.3 стор. 30)

Завдяки принципу відкритої архітектури користувач може змінювати набір пристроїв комп’ютера. Під’єднання пристроїв здійснюється через контролери та адаптери.

Принцип адресності та двійкового кодування полягає в тому, що дані і програми зберігаються в двійковому коді за певними адресами в пам’яті комп’ютера.

Принцип програмного керування полягає в тому, що  програма опрацювання даних складається з набору вказівок, що виконуються процесором в певній послідовності автоматично, без втручання людини.

Основним пристроєм комп’ютера є процесор. До складу процесора входить:
 • арифметико-логічний пристрій
 • пристрій керування
 • регістри  власної пам’яті

Основні характеристики процесорів:

 • Тип: найпоширеніші процесори фірми Intel (Pentium, Celeron, Core2 Duo, …) та AMD (AMD64, Athlon, Duron, …)
 • Тактова частота: кількість елементарних операцій за 1с (вимірюється в Гц). Для сучасних процесорів становить від 2 ГГц і більше.
 • Розрядність: максимальна довжина двійкового коду, що опрацьовується за 1 крок. Для сучасних процесорів становить 32 та 64 розряди.
 • Розмір кеш-пам’яті (внутрішня пам’ять процесора). Для  сучасних процесорів становить до 16МБ.

Класифікація комп’ютерів за будовою:

Великі ЕОМ: характеризуються 64-розрядними паралельно працюючими процесорами (кількість яких близько 10 000), швидкодією до 40 ГГц, багатоко-ристувацьким режимом роботи. Домінуюче положення у випуску комп'ютерів такого класу займає фірма IBM. Один із найпотужніших - суперкомп’ютер "ЛОМОНОСОВ” (займає площу близько 1га) на основі 480-ядерного процесора IBM PowerXCell 8i.

Міні ЕОМ: Подібні до великих ЕОМ, але менших розмірів. Використовуються на великих підприємствах, наукових закладах і установах. Часто використовуються для керування виробничими процесами. Характеризуються мультипроцесорною архітек-турою, підключенням до 200 терміналів, дисковими запам'ятовуючими пристроями, що нарощуються до сотень гігабайт, розгалуженою периферією. Для організації роботи з мініЕОМ, потрібен обчислювальний центр, але менший ніж для великих ЕОМ.

Мікро ЕОМ: Доступні багатьом установам. Для обслуговування достатньо лабораторії у складі декількох чоловік, з наявністю прикладних програмістів. Необхідні системні програми купуються разом з мікро-ЕОМ, розробку прикладних програм замовляють у великих обчислювальних центрах або спеціалізованих організаціях.

Персональні комп’ютери (професійні, побутові): Бурхливий розвиток набули за останні 30 років. Призначення ПК – обслуговування одного робочого місця і спроможний задовольнити потреби малих підприємств та окремих осіб. З появою Інтернету популярність зросла значно вище, оскільки за допомогою персонального комп'ютера можна користуватись науковою, довідковою, учбовою та розважальною інформацією.

Класифікація ПК: настільні ПК (desktop), портативні ПК (notebook), кишенькові ПК (palmtop та pocket PC)

Існує безліч видів і типів комп'ютерів, що збираються з деталей, виготовлених різними виробниками. Важливим є сумісність забезпечення комп'ютера:

 • апаратна сумісність (платформа IBM PC та Apple Macintosh)
 • сумісність на рівні операційної системи;
 • програмна сумісність;
 •  сумісність на рівні даних.

 Д/з:      §3, пит. 1,2,5,6,9 на стор. 32 (письмово)

             п. 4.3, 4.5 стор. 36, 39
Категорія: 9 клас | Додав: admin (28.09.2013)
Переглядів: 1982
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz