Кабінет 208
Головна | Реєстрація | Вхід
Понеділок, 24.07.2017, 08:40
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
5 клас [11]
6 клас [24]
7 клас [16]
8 клас [15]
9 клас [25]
10 клас (стардарт) [17]
10 клас (академічний) [23]
11 клас (стандарт) [21]
11 клас (академічний) [33]
Головна » Статті » Інформатика » 9 клас

9 клас. Комп’ютерна графіка. Основні види графічних зображень. Формати графічних файлів.
Комп’ютерна графіка.
Формати графічних файлів.До графічних зображень належать різноманітні малюнки, креслення, графіки, діаграми та інші зображення, які можна виводити на екран та друкувати. Стрімкий розвиток сучасних ІКТ спричинив появу та розвиток комп’ютерної графіки.

Комп’ютерна графіка – це сукупність методів, прийомів і засобів створення та опрацювання графічних зображень за допомогою комп’ютера.

Засоби комп’ютерної графіки поділяються на апаратні та програмні (мал.12.1 на стор. 117).

Розрізняють два основних методи створення графічних зображень: растровий та векторний. Растрове зображення складається з точок – пікселів відповідних кольорів та нагадує аркуш паперу в клітинку, на якому кожна клітинка зафарбована одним певним кольором. Кожний растровий малюнок складається з певної кількості точок на одній горизонталі і одній вертикалі. Ці величини характеризують розмір зображення. Для кожного пікселя вказується колір. Добуток розміру зображення на глибину кольору є обсягом файлу із цим зображенням. Перевага: точна передача зображення. Недолік: великі за обсягом файли.

Векторні зображення будуються за допомогою математичного опису простих об’єктів (примітивів) – ліній, паралелограмів, кіл, овалів,  дуг. Векторний малюнок складається з певного поєднання таких примітивів. Перевага: в 10-100 разів менші за обсягом файли (в порівнянні з растровими зображеннями). Недолік : «неприродність» малюнка.

Графічний редактор – це програма, призначена для створення та опрацювання графічних зображень за допомогою комп’ютера. Розрізняють редактори растрової графіки (MS Paint, Adobe PhotoShop) на редактори векторної графіки (CorelDraw, Adobe Illustrator). Деякі графічні редактори можуть автоматично перетворювати растрові зображення у векторні і навпаки.

Однією з характеристик графічних зображень є його роздільна здатність – кількість пікселів на відрізку в один дюйм. Чим більша роздільна здатність зображення, тим вища його якість, а відповідно і обсяг файлу, в якому зберігається дане зображення.

Кольорові зображення створюються за принципом змішування основних кольорів – колірною моделлю. Колірна модель – це спосіб утворення кольору шляхом змішування певних основних кольорів. Існують такі колірні моделі: RGB, CMYK, CMYKOGV, HSB.  (мал. 12.16, 12.17, 12.18  на стор. 129-130)

Для запису графічних зображень у файл можна використовувати різні графічні формати.  Графічний формат – це спосіб подання елементів графічного зображення для збереження у вигляді файла. Існують формати тільки для растрової або тільки для векторної графіки. Деякі формати підтримують обидва формати.(таб.12.3 на стор. 132).

Поряд із записом зображення у вибраному графічному форматі є можливість перетворення одного графічного формату в інший (конвертація). Конвертація виконується в багатьох випадках, наприклад, при створенні іконок на основі готового зображення, для розміщення зображення в Інтернеті, в професійному дизайні перед друком в типографії, і т.д. 

 

Д/з:        п. 12.1 – 12.3, 12.10 – 12.14; пит. 1, 2 на стор. 134 (письмово);    

                Впр. С.3 стор. 135.

Категорія: 9 клас | Додав: admin (19.09.2013)
Переглядів: 2618
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz